Zapraszam na fanpage Malowane kawą na FB - LINK
Tam znajdziesz najnowsze prace malowane kawą, relacje z wystaw i innych imprez kawowych.

sobota, 10 listopada 2018

Kapsuła czasu w Szczercowie

9 listopada 2018 r. w auli Szkoły Podstawowej przy ulicy Rzecznej w Szczercowie odbyła się uroczysta akademia z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczniowie przygotowali z tej okazji program słowno-muzyczny, który przypomniał bohaterskie, ale i bolesne fakty z dziejów naszego państwa, z radosnym finałem, który przypadł na 11 listopada 1918 roku.9 listopada 2018 r. w auli Szkoły Podstawowej przy ulicy Rzecznej w Szczercowie odbyła się uroczysta akademia z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczniowie przygotowali z tej okazji program słowno-muzyczny, który przypomniał bohaterskie, ale i bolesne fakty z dziejów naszego państwa, z radosnym finałem, który przypadł na Wśród przybyłych gości byli m.in. wójt Gminy Szczerców Krzysztof Kamieniak, przedstawiciele Urzędu Gminy i Rady Rodziców SP, pułkownik Wojska Polskiego w stanie spoczynku Bernard Zboiński, Zasłużony dla Miasta Bełchatowa Marian Wójcik oraz artysta plastyk Mariusz Gosławski.11 listopada 1918 roku.Podczas uroczystości Związek Inwalidów Wojennych uhonorował Szkołę Podstawowa im. księdza Józefa Baranowicza w Szczercowie specjalnym Krzyżem, w uznaniu wkładu placówki w budowanie tożsamości narodowej. Dekoracji szkolnego sztandaru dokonał płk Zboiński. W decyzji o przyznaniu tego zaszczytnego odznaczenia podkreślił udział szkolnej społeczności w uroczystościach patriotycznych oraz zaangażowanie uczniów w opiekę nad miejscami zbrojnych potyczek sprzed lat. 

Dzisiejsza uroczystość była też okazją do zaprezentowania projektu „Dla potomnych -Kapsuła czasu”. W specjalnej kapsule zgromadzono nie tylko pamiątki z przeszłych lat, ale też świadectwo naszej teraźniejszości, tak by ci, który otworzą kapsułę w roku 2118 mogli na własne oczy przekonać się jak żyliśmy i jak wyglądała sto lat wcześniej gmina Szczerców. Swój wkład w ten projekt oprócz samej szkoły, gminnej biblioteki, GOKu i innych instytucja miał także sam Urząd Gminy. W kapsule czasu znalazł się także najnowszy numer "informatora Szczercowskiego" gdzie zamieszczony był wywiad ze mną o malowaniu kawą. 

W ramach wspomnianego projektu i z okazji zakończenia obchodów 100–lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości uroczystościom towarzyszyła wystawa 100 prac malowanych kawą autorstwa Mariusza Gosławskiego zorganizowana przez „Koło Sprawnych Rąk”. Prace będą towarzyszyć uczniom do 23 listopada a wystawę będzie można oglądać w godzinach pracy szkoły.

 
...
...
... ...

, , , , , , ,

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz