Zapraszam na fanpage Malowane kawą na FB - LINK
Tam znajdziesz najnowsze prace malowane kawą, relacje z wystaw i innych imprez kawowych.

poniedziałek, 8 października 2018

Wystawa w Przedborzu

Jeżeli zastanawialiście się kiedykolwiek czy można namalować obrazy czymś innym niż farbami, to zapraszamy Was do Miejskiego Domu Kultury w Przedborzu (sala na I piętrze), gdzie do końca października można oglądać wystawę prac Pana Mariusza Gosławskiego, pt. „Pejzaż kawą malowany”. Jak sama nazwa wskazuje, obrazy, które znalazły się na tej wystawie są namalowane kawą – napojem, którym wiele osób bardzo lubi pić. 

Pan Mariusz Gosławski, urodzony w Piotrkowie Trybunalskim, jest malarzem. artystą plastykiem, fotografem, poetą, który przyznaje, że chociaż nie jest kawoszem i kawy nie pije, to lubi jej miodowo-brunatny kolor, dlatego też wiele swoich prac wykonuje właśnie za jej pomocą. Artysta zajmuje się również malarstwem sztalugowym. Jego ulubionymi technikami malarskimi są akwarele i akryl, choć tworzy również pastelą czy olejem. Maluje przede wszystkim pejzaże i architekturę, ale w jego twórczości można również znaleźć portrety czy tematy florystyczne. Uprawia także malarstwo ścienne, ikony, grafikę i odnawia rzeźby. 

Ciekawostką jest to, że Pan Mariusz w 1994 roku brał udział w Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Dzieci i Młodzieży, który odbył się w naszym mieście i dostał wtedy wyróżnienie. Dziś jest cenionym artystą, którego prace można oglądać w wielu miastach w Polsce i na świecie, a w tym miesiącu również w naszym mieście. Zapraszamy do obejrzenia wystawy. Wstęp wolny.

/tekst za MDK Przedbórz/ 


Wystawa już cieszy się zainteresowaniem mieszkańców. 

W dniu 05.10.2018 r. (piątek) przedborski MDK odwiedzili uczestnicy biorący udział w zajęciach w Środowiskowym Domu Samopomocy w Gaju, którzy z zaciekawieniem przyjrzeli się pracom Pana Mariusza, zastanawiając się nad sposobem ich wykonania. A takze dzieci biorące udział w zajęciach plastycznych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz