Zapraszam na fanpage Malowane kawą na FB - LINK
Tam znajdziesz najnowsze prace malowane kawą, relacje z wystaw i innych imprez kawowych.

środa, 5 grudnia 2018

Wystawa „Malowane kawą” w bibliotece w Łękawie

3 grudnia 2018 r. w Bibliotece w Łękawie – Filii Centrum Kultury i Sportu Gminy Bełchatów odbył się wernisaż wystawy prac malowanych kawą Mariusza Gosławskiego. Przy kawie i słodkościach można było poznać malarską i poetycką twórczość artysty z Bełchatowa. 

Na wystawie zaprezentowane zostały prace z okresu dziesięciu lat malowania kawą. Do zobaczenia są; architektura – Wrocławia, Łodzi, Częstochowy, pejzaże, portrety i prace sakralne.
Podczas otwarcia wystawy artysta pokazał jak maluje się kawą a później odbyły się mini warsztaty dla uczestników. Każdy mógł spróbować zmierzyć się z nową techniką malarską. Była też okazja do obejrzenia zdjęć z kawowych plenerów artysty i odwiedzenia jego pracowni. 


...

Ostatnim punktem spotkania była część poetycka. Autor nie tylko maluje kawą, ale także pisze wiersze. Wydał już 5 tomików – wszystkie można było zobaczyć na wystawie. Część wierszy można było posłuchać a inne (wydrukowane) zabrać ze sobą do domu. 

Wystawa pocieszy się dużym zainteresowaniem, więc będzie ją można oglądać także w styczniu w godzinach otwarcia biblioteki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz